1/1

James Yorkston,  James Yorkston,
Molly Malone  Molly Malone

tradukita de Jean-Marc Leclercq

En bela Dublino, kie ravas la ino, Ekvidis dolĉegan mi Molly Malone. Ŝi travagis stratarojn puŝante la varojn. “Kardioj! Mituloj! Aĉetu de mi!” Ho freŝajn kardiojn, Ho vivajn mitulojn, Moluskojn vivegajn proponas mi!

In Dublin’s fair city, Where girls are so pretty, I first set my eyes on sweet Molly Malone, As she pushed her wheelbarrow Through streets broad and narrow, Crying, Cockles and mussels, alive, alive oh! Alive, alive oh! alive, alive oh! Crying, Cockles and mussels, alive, alive oh!

Estis ŝi vendistino, sed ne miris Dublino, Ĉar ankaŭ tiel faris gepatroj de ŝi. Ili vagis stratarojn, puŝante la varojn, “Kardioj! Mituloj! Aĉetu de mi!” Ho freŝajn kardiojn, Ho vivajn mitulojn, Moluskojn vivegajn proponas mi!

She was a fishmonger, And sure twas no wonder, For so were her mother and father before, And they each wheeled their wheelbarrow, Through streets broad and narrow, Crying, Cockles and mussels, alive, alive oh! Alive, alive oh! alive, alive oh! Crying, Cockles and mussels, alive, alive oh!

Jen febro ekfortis, pro tio ŝi mortis, La fino alvenis al Molly Malone. Fantomo nun vagas, neniu nun pagas Por kardioj, miltuloj puŝataj de ĝi. Fantomajn kardiojn Fantomajn mitulojn, Fantomajn moluskojn nur vendas nun ĝi.

She died of a fever,

And no one could save her,

And that was the end of sweet Molly Malone. Now her ghost wheels her barrow, Through streets broad and narrow, Crying, Cockles and mussels, alive, alive oh! Alive, alive oh! alive, alive oh! Crying, Cockles and mussels, alive, alive oh!

Traduko de la Angla poemo “Molly Malone” de James Yorkston en Esperanton de Jean-Marc Leclercq (∗1961-10-10).

Arg-374-1886 (2013-11-25 11:01:43)

Verkinto de tiu ĉi Angla poemo estas James Yorkston.

Arg-374-733 (2013-11-25 12:31:14)

Pri la kanto vidu la retejojn http: // homepage. eircom. net/ ~seanjmurphy/ irhismys/ molly. htm kaj http: // homepage. eircom. net/ ~seanjmurphy/ irhismys/ mollylyrics. htm . En la unua retejo estas indikitaj ankaŭ la muziknotoj. Vidu ankaŭ la germanan version de la vikipediejo pri Molly Malone: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Molly_Malone . Legu ankaŭ: http: // en. wikisource. org/ wiki/ Molly_Malone .

http://www.poezio.net/version?poem-id=374&version-id=1886,733