1/1

Dietrich Bonhoeffer,  Dietrich Bonhoeffer,
Zum neuen Jahr  Sub ŝirm’ mirinda

tradukita de Adolf Burkhardt

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Argiope-informo:

La aspekto de tiu ĉi versio estas barita.

Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Dietrich Bonhoeffer (∗1906-02-04 – †1945-04-09), publikigita 1944-12.

Arg-381-749 (2014-04-23 12:15:22)

Mi, Manfred Retzlaff, prenis la tekston de tiu ĉi poemo en la retejo http: // www. onlinekunst. de/ silvester/ bonhoeffer. html . La teksto troviĝas ankaŭ en la germana evangelis kantlibro, sub numero 65. La melodion verkis Otto Abel en 1959. Pri tiu vidu la retejn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Otto_Abel_( Komponist) .

Traduko de la Germana poemo “Zum neuen Jahr” de Dietrich Bonhoeffer (∗1906-02-04 – †1945-04-

09) en Esperanton de Adolf Burkhardt (pastro, ∗1929-04-10 – †2004-04-02) en 1977.

Arg-381-751 (2014-04-23 12:09:16)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi tradukon en kristana ekumena kant-libro “Adoru”, n-ro 490.

http://www.poezio.net/version?poem-id=381&version-id=,749,751