1/1

Dietrich Bonhoeffer,

Sub ŝirm’ mirinda

tradukita de Adolf Burkhardt

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Zum neuen Jahr” de Dietrich Bonhoeffer (∗1906-02-04 – †1945-04-09) en Esperanton de Adolf Burkhardt (pastro, ∗1929-04-10 – †2004-04-02) en 1977.

Arg-381-751 (2014-04-23 12:09:16)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi tradukon en kristana ekumena kant-libro “Adoru”, n-ro 490.

http://www.poezio.net/version?poem-id=381&version-id=,751