1/1

Hertha Koenig,

Falsteloj

tradukita de Manfred Retzlaff

Brilas kun steloj la nokt’ de Juli’. Se el la tuta ĉiela or’ Falus malsupren steleto for, Helo eble ekestus sur Ter’ … Vidu, jen flugas ĝi tra la aer’ – Malaperas en tomba malhel’, Brilis ja ore de l’ fora ĉiel’.

Traduko de la Germana poemo “Sternschnuppen” de Hertha Koenig (∗1884-10-24 – †1976-10-12) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2002-03-20.

MR-376-1c / Arg-382-753 (2007-02-01 11:18:29)

La poemo aperis en la volumo “Printempo en Aŭtuno, kolektitaj poemoj” (Frühling im Herbst, Gesammelte Gedichte) en la eldonejo Pendragon, Stapenhorststr. 15, D-33615 Bielefeld, Germanio, tel. 0049-(0)521-69689, fax 0049-(0)521-74470. La eldonisto, s-ro Günther Butkus, permesis al mi, Manfred Retzlaff, la 27an de Majo 2002, ke mi publikigu la poemon kun mia traduko en Esperanton.

http://www.poezio.net/version?poem-id=382&version-id=,753