1/1

William Wordsworth,  William Wordsworth,
Die Narzissen  La narcisoj
tradukita de Hans Hennecke  tradukita de Manfredo Ratislavo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Migrante super mont’ kaj val’ samkiel nubo ĉe l’ ĉiel’, subite mi ekvenis al narcisa kamp’ kun ora bel’, jen apud lago, ĉe arbar’ en briz’ ondanta kiel mar’.

Seninterrompe kiel la stelaroj de la galakci’ etendis plurdekmiloj da ĉi tiuj floroj en lini’ laŭlonge de l’ lagbordo sin, en longaj vicoj kaj sen fin’.

La ondoj dancis, la brilet’ de l’ floroj min impresis pli; ja devas ĝoji la poet’ en tia ĉarma kompani’. Rigardis kaj rigardis mi kaj min riĉigis tio ĉi.

Ĉar ofte, kiam kuŝas mi trankvile sur la sofo reaperas tiu bildo ĉi, kaj tiam reokazas, ke ekĝojas mia kor’ en mi, kun la narcisoj dancas ĝi.

Traduko de la Angla poemo “The Daffodils” de William Wordsworth (∗1770 – †1850) en la Germanan de Hans Hennecke.

Arg-39-75 (2004-02-01 18:36:59)

Germanigo de la origina anglalingva teksto de WIL-LIAM WORDSWORTH, fare de Heneko, Johano (HANS HENNECKE). (Mi trovis tiun ci poemon en la libro �Snapshots of Britain“ / �Britannien in kleinen Geschichten“, rakontita de JOY BROWNING, eldonejo Deutscher Taschenbuchverlag, ISBN 3-423-09319-6.)

Traduko de la Angla poemo “The Daffodils” de William Wordsworth (∗1770 – †1850) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1997-03.12.

Arg-39-74 (2014-09-02 14:14:50)

Verkita de la poeto Vordzvorto, Vilhelmo (1770 - 1850). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 1997-03-09 laŭ la origina anglalingva teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=39&version-id=,75,74