1/1

Matthias Claudius,  Matthias Claudius,
Die Kartoffel  La terpomo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Schön rötlich die Kartoffeln sind und weiß wie Alabaster, verdaun sich lieblich und geschwind und sind für Mann und Frau und Kind ein rechtes Magenpflaster.

Tre bela estas la terpom’ kaj blanka kiel alabastro, facile ĝin digestas hom’, ŝatata estas en ĉiu dom’ kaj estas vera stomakplastro.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Matthias Claudius (∗1740-08-15 – †1815-01-21).

Arg-409-807 (2007-04-24 10:45:08)

Traduko de la Germana poemo “Die Kartoffel” de Matthias Claudius (∗1740-08-15 – †1815-01-21) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1994-07.

MR-273-3 / Arg-409-808 (2007-04-24 10:46:50)

http://www.poezio.net/version?poem-id=409&version-id=,807,808