1/1

Erich Kästner,  Erich Kästner,
Der Februar  La Februaro

tradukita de Manfredo Ratislavo

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Erich Kästner (∗1899-02-23 – †1974-07-29).

Arg-40-78 (2010-09-21 15:34:20)

Traduko de la Germana poemo “Der Februar” de Erich Kästner (∗1899-02-23 – †1974-07-29) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1997-03.

MR-300-1a / Arg-40-79 (2013-01-19 12:59:57)

Verkita de la poeto Kestnero, Eriko (1899 - 1974). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en Marto de 1997 lau la origina germanalingva teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=40&version-id=78,79