1/1

Hermann Claudius,  Hermann Claudius,
Abendgebet  Vespera preĝo

tradukita de Manfredo Ratislavo

Es sinkt der Tag – es dehnen sich vom Abend her die langen Schatten. Bleib bei mir, Herr! Bleib und lass mich in deinem Dienste nicht ermatten! Sei meinem Alter Stab uns Stütze Und Licht im Dunkel, Trost im Leid – daß ich die letzten Stunden nütze, bis du mich rufst aus dieser Zeit, auf daß ich ewig Dich besitze im Reiche Deiner Herrlichkeit. Amen.

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Hermann Claudius (Hermano Klaŭdio, ∗1878-10-19 – †1980-09-08).

Arg-411-811 (2007-05-04 15:07:18)

Frau Marion Körner (Am Brandacker 27 b, D-58453 Witten), die Betreuerin der Witwe des Dichters Hermann Claudius, Frau Gisela Claudius, hat mir, Manfred Retzlaff, am 10.03.2006 und am 02.05.2007 die Erlaubnis erteilt, dieses Gedicht mit meiner Esperanto-Übersetzung in meine Internetz-Gedichtsammlung “www.poezio.net” aufzunehmen.

Traduko de la Germana poemo “Abendgebet” de Hermann Claudius (Hermano Klaŭdio, ∗1878-10-19 – †1980-09-08) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1988-11-21.

MR-224-1 / Arg-411-812 (2007-04-24 14:30:51)

Tiun ĉi poemon mi, Manfred Retzlaff, trovis en la eklezia gazeto “Kirche und Leben” (= “Eklezio kaj vivo”), n-ro 36 el la jaro 1988, la organo de la katolika episkopejo Monastero en Vestfalio (Münster / Westfalen), Germanio.

http://www.poezio.net/version?poem-id=411&version-id=811,812