1/1

Marie von Ebner-Eschenbach,  Marie von Ebner-Eschenbach,
Eta kanto  Malgranda kant’
tradukita de Manfredo Ratislavo  tradukita de Manfred Retzlaff

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

Malgranda kant’ kortuŝas min.

Ke oni tiel amas ĝi, Ĉu estas pro la rimo?

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Enestas iom da sonad’, Da bon-sonoro kaj kantad’ Kaj tuta hom-animo.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983.

MR-37-1 / Arg-46-1463 (2012-12-27 10:59:00)

Pri la poetino vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach respektive http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_ von_Ebner-Eschenbach .

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=,92,1463