1/1

Marie von Ebner-Eschenbach,  Marie von Ebner-Eschenbach,
Eta kanto  Ein kleines Lied

tradukita de Manfredo Ratislavo

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

Ein kleines Lied, wie geht’s nur an, daß man so lieb es haben kann? Was liegt darin? Erzähle!

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Es liegt darin ein wenig Klang, ein wenig Wohllaut und Gesang und eine ganze Seele.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916).

MR-406-3 / Arg-46-91 (2014-04-26 17:06:37)

Origina germanalingva teksto de la poetino MARIE VON EBNER-ESCHENBACH (1830 – 1916). Pri la poetino vidu la retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Marie_von_Ebner-Eschenbach . Vidu ankaŭ: http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html , http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html kaj http: // www. deutscheslied. com/ de/ sea ch. cgi? cmd= composers&name= Ebner-Eschenbach% 2C+ Marie+ von . Pri la melodio vidu la retejon http: // www. deutscheslied. com/ de/ sea ch. cgi? cmd= composers&name= Ebner-Eschenbach% 2C+ Marie+ von .

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=,92,91