1/1

Marie von Ebner-Eschenbach,  Marie von Ebner-Eschenbach,
A little song  Eta kanto
tradukita de Frank Petersohn  tradukita de Manfredo Ratislavo

A little song, How does it go? How dear to me It speaks, but lo, Why is it so? Relate, do!

Jen eta kanto! Diru vi, pro kio amas tiun mi kun mia kor-intimo?

Hark, it contains A pleasant ring, Comforting strains, Some words to sing And someones entire soul too.

Enestas bela son’ en ĝi, kantad’, ioma melodi’ kaj tuta hom-animo.

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en la Anglan de Frank Petersohn.

Arg-46-1464 (2012-12-27 12:41:06)

Tiu ĉi poem-angligo troviĝas en http: // ingeb. org/ Lieder/ einklein. html .

Traduko de la Germana poemo “Ein kleines Lied” de Marie von Ebner-Eschenbach (∗1830 – †1916) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

MR-406-3 / Arg-46-92 (2003-10-21 22:26:02)

Verkita de la poetino Mario de Ebnero-Eŝenbaĥo (Marie von Ebner-Esc henbach, 1830 - 1916). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff) en 2003-08-05 laŭ la origina germanalingva teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=46&version-id=1464,92