1/1

Heinrich Heine,

La fraŭlino ĉe la maro

tradukita de Hein Wernik

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Das Fräulein stand am Meere” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Hein Wernik en 2007-09.

Arg-471-910 (2010-05-26 19:14:07)

Tiu ĉi traduko aperis en la Septembra numero de la revuo “Forumo de Esperanto Nederland”. La adreso de s-ro Hein Wernik estas: Prinsenlaan 26, NL-6542 TB Nijmegen, Nederlando.

http://www.poezio.net/version?poem-id=471&version-id=,910