1/1

Hugo von Hofmannsthal,

Ambaŭ

tradukita de Manfred Retzlaff

La vin-pokalon portis ŝi

- Al ŝia buŝ’ similis ĝi - Ŝi paŝis tien kun leĝer’, Ne saltis guto al la ter’.

Leĝere, tamen firme li Sur juna rajd-ĉevalo sidis, Per fajna gesto li ĝin bridis Kaj treme staris tiu ĉi.

Sed kiam la pokalon li Transpreni volis de l’ knabino, Ekvibris ili ambaŭ tre Kaj mano trovis manon ne, Ne povis teni tiun ĉi, Kaj sur la grundon fluis vino.

Traduko de la Germana poemo “Die Beiden” de Hugo von Hofmannsthal (∗1874-02-01 – †1929-07.15) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2008-06-02.

MR-467-1 / Arg-474-915 (2008-06-03 08:08:17)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis la originan germanan version de tiu ĉi poemo en la revuo “Natur und Medizin” 03/2008, sur paĝo 18. Ĝi aperis presite ankaŭ en la libro “Deutche Gedichte”, eldonita de la iama germana federacia prezidanto Karl Carstens.

http://www.poezio.net/version?poem-id=474&version-id=915