1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Vi estas al mi kiel floro  Vi estas tiel bela
tradukita de Hein Wernik  tradukita de Manfredo Ratislavo

Vi esta al mi kiel floro Pro puro kaj bel’ kaj graci’, Mi vidas vin, kaj en la koron Kaŝiras la melankoli’.

Vi estas tiel bela samkiel ĉarma flor’; vidante vin, doloron mi sentas en la kor’.

Mi volus sur vin preĝe meti La manojn, floranta juvel’; Ke gardu vin Dio pro via Gracio kaj puro kaj bel’.

Surmeti la manojn sur vian kapeton inklinas mi, preĝante, ke ĉarma kaj bela konservu vin ĉiam Di’.

Traduko de la Germana poemo “Du bist wie eine Blume” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-

17) en Esperanton de Hein Wernik en 1994.

Arg-475-918 (2010-05-26 19:16:04)

La adreso de s-ro Hein Wernik estas: Prinsenlaan 26, NL-6542 TB Nijmegen, Nederlando.

Traduko de la Germana poemo “Du bist wie eine Blume” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2001-09-20.

MR-365-1 / Arg-475-917 (2008-07-15 12:10:51)

http://www.poezio.net/version?poem-id=475&version-id=918,917