1/1

Heinrich Heine,

Vi estas al mi kiel floro

tradukita de Hein Wernik

Vi esta al mi kiel floro Pro puro kaj bel’ kaj graci’, Mi vidas vin, kaj en la koron Kaŝiras la melankoli’.

Mi volus sur vin preĝe meti La manojn, floranta juvel’; Ke gardu vin Dio pro via Gracio kaj puro kaj bel’.

Traduko de la Germana poemo “Du bist wie eine Blume” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Hein Wernik en 1994.

Arg-475-918 (2010-05-26 19:16:04)

La adreso de s-ro Hein Wernik estas: Prinsenlaan 26, NL-6542 TB Nijmegen, Nederlando.

http://www.poezio.net/version?poem-id=475&version-id=918