1/1

N. N. 18,  N. N. 18,
Adieu  Adiaŭ
tradukita de N. N. 19  tradukita de Jan van Schoor

Adieu! ’tis love’s last greeting, The parting hour is come! And fast thy soul is fleeting To seek its starry home.

Por nin disigi venas jam lasta la moment’ al paradiz’ de ĝojo reiru do sen plend’!

Adieu! go thou before me, To join the seraph throng! A secret sense comes o’er me, I tarry here not long!

Liberon povas milde donaci ja la mort’; al nova vivo iru kaj al pli bona sort’!

Adieu! there come a morrow, To ev’ry day of pain! On earth we part in sorrow, To meet in bliss again! Ameet in bliss again!

Ne daŭros longe: baldaŭ mi ĉe vi estos jam; mi ĉi malsupre dume memoros vin kun am’!

De nova tag’ mateno aperos, amatin’: ĝi, for de teraj zorgoj, eterne ligos nin!

Traduko de la Germana poemo “Lebewohl” de N. N. 18 en la Anglan de N. N. 19.

Arg-499-977 (2009-11-30 15:06:07)

Tiu ĉi angligo troviĝas en la retejo http: // www. cpdl. org/ wiki/ index. php/ dieu! _’Tis_ Love’s_Last_Greeting_( Franz_Schubert) . Ne estas indikite tie, kiu verkis tiun ĉi tradukon en la anglan.

Traduko de la Germana poemo “Lebewohl” de N. N. 18 en Esperanton de Jan van Schoor .

Arg-499-976 (2009-11-29 02:01:55)

Fonto de tiu ĉi Esperantigo: http: // www. literaturo. dk/ lebewohl. htm . S-ro Lars Kromann (Stenbrydervej 6, Værløse, DK 4640 Fakse. Danujo), kiu verkis la retejon www. literaturo. dk , trovis la tradukon en la revuo “Heroldo de Esperanto”, Köln. N-ro 20/21 (829/830). 19/26-an de majo 1935. [La retadreso de s-ro Lars Kromann estas: lars. kromann@ mail. dk ].

http://www.poezio.net/version?poem-id=499&version-id=977,976