1/1

Rainer Maria Rilke,  Rainer Maria Rilke,

Manchmal geschieht es in tiefer Nacht Foje okazas en nokta silent’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Manchmal geschieht es in tiefer Nacht, dass der Wind wie ein Kind erwacht, und er kommt die Alleen allein leise, leise ins Dorf herein.

Foje okazas en nokta silent’: Kiel infano vekiĝas la vent’, 1) sola tra la aleoj al ni venas en la vilaĝon ĝi.

Und er tastet bis an den Teich, und dann horcht er herum: Und die Häuser sind alle bleich, und die Eichen sind stumm...

Palpe ĝi iras ĝis la laget’,

ĉirkaŭaŭskultas ĝi:

Pala aspektas ĉiu domet’,

mutas la kverkoj ĉi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Rainer Maria Rilke (Rajnero Mario Rilko, ∗1875-12-04 – †1926-12-29).

Arg-503-985 (2009-12-19 18:05:23)

Traduko de la Germana poemo “Manchmal geschieht es in tiefer Nacht” de Rainer Maria Rilke (Rajnero Mario Rilko, ∗1875-12-04 – †1926-12-29) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2009-12-20.

MR-4851a / Arg-503-987 (2009-12-22 21:55:33)

http://www.poezio.net/version?poem-id=503&version-id=,985,987