1/1

Ludwig Heinrich Christoph Hölty,

Printempa lido

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ĉielo bluas super mi; En tiu verda valo ĉi Floretoj buntas ĉie, Sur la herbej’ En ĉiu ej’, Floradas idilie.

Pro tio venu tien ĉi, Kaj ĝoju pri la mondo vi Kaj pri l’ bonec’ de Dio, Per kies fort’^{2} Kaj kies vort’ Fariĝis ja ĉi ĉio.

Traduko de la Germana poemo “Frühlingslied” de Ludwig Heinrich Christoph Hölty (Holtjo, Ludoviko Henriko Kristofo, ∗1748-12-21 – †1776-09.01) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984-02-28.

MR-72-1 / Arg-508-997 (2014-05-01 09:00:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=508&version-id=,997

2aŭ:

Kaj pri l’ boneco Dia.

Per Lia fort’ Kaj Lia vort’ Ekestis belo ĉia.