1/1

Joachim Ringelnatz,

Mizera herbeto

tradukita de Manfredo Ratislavo

Okzalo sola apud la fervoja trako sidis, kaj, salutante, multe da entrajnaj homoj vidis.

Kaj polv-kovrite glutis ĝi la fumon sur la digo; ne estis ĝi ja sen konsci‘, la febla, ftiza tigo.

Aliĝi kaj foriĝi nur la trajnojn vidis ĉiam, vaporo-ŝipon vidis sur la ocean‘ neniam.

Traduko de la Germana poemo “Arm Kräutlein” de Joachim Ringelnatz (Hans Bötticher, ∗1883 – †1934) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984-09.

MR-157-3 / Arg-529-1052 (2010-03-26 11:20:34)

Pri la verkinto Joachim Ringelnatz vidu ankaŭ la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Joachim_Ringelnatz .

http://www.poezio.net/version?poem-id=529&version-id=,1052