1/1

Heinrich Heine,

Sur flugiloj de la kanto

tradukita de Manfredo Ratislavo

Sur flugiloj de la kanto Al Gango vi lasu vin Forporti de via amanto Al plej bela lok´ , karulin´ .

Jen kuŝas en la lunbrilo Floranta lotus-ĝarden´ , Aperas en la trankvilo Sorĉigaj feinoj jen.

Karese la violetojn Subridi jen aŭdas vi, Rakontas odorajn sekretojn La rozoj inter si.

Gazeloj alsaltas maltime, Mallaŭte nur tra la aer´ Aŭdigas de malproksime Susuro de l´ sankta river´ .

Ni volas ekkuŝi tie, En arbareto sub palm’ Ripozi kaj am-ebrie Sonĝadi en nokta kalm’.

Traduko de la Germana poemo “Auf Flügeln des Gesanges” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-540-1080 (2010-05-23 23:03:44)

El la �Libro de l´ Kantoj“, lirika intermezo.

http://www.poezio.net/version?poem-id=540&version-id=,1080