1/1

Klaus Groth,  Klaus Groth,
Sommer  Somero

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ihr wunderschönen Sommertage, Wie Augenblicke eilt ihr hin. Wie bald, so ist’s nur eine Sage, Dass Linden duften, Rosen blühn.

Vi belaj tagoj de somero, Momentrapide pasas vi; Ne floros rozoj sur la tero, Kaj ne odoros plu tili’.

Mich überrieselt schon die Trauer, Wie schnell vergeht die schöne Welt, Wenn leis im warmen Sommerschauer Die Blüte aus den Bäumen fällt.

Malĝojas mi jam antaŭsente, Ke ĉio bela pasos for, Vidante, ke en pluv’ silente Surteren falas arboflor’.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Klaus Groth (∗1819-04-24 – †1899.06-01).

Arg-550-1109 (2010-07-13 11:33:17)

Näheres zu dem Dichter Klaus Groth ist zu finden unter http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Klaus_Groth .

Traduko de la Germana poemo “Sommer” de Klaus Groth (∗1819-04-24 – †1899.06-01) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-550-1110 (2010-07-13 11:35:36)

Informoj pri la verkinto Klaus Groth troviĝas en http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Klaus_Groth .

http://www.poezio.net/version?poem-id=550&version-id=1109,1110