1/1

Heinrich Heine,

[En Majo, kiam ĉiuj]

tradukita de Manfred Retzlaff

En Majo, kiam ĉiuj burĝonoj malfermiĝis, en mia koro tiam la amo ekfloriĝis.

En Majo, kiam ĉiuj birdetoj sin aŭdigis, al ŝi deziron mian sopiran mi sciigis.

Traduko de la Germana poemo “[Im wunderschönen Monat Mai]” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-556-1125 (2010-09-14 15:51:15)

http://www.poezio.net/version?poem-id=556&version-id=,1125