1/1

Ernst Anschütz,

Vulpo, vi anser-ŝtelisto

tradukita de Manfred Retzlaff

Vulpo, vi anser-ŝtelisto, |: Tuj redonu ĝin, :| |: Alikaze la ĉasisto :| Mortpafigos vin.

Per la longa ĉaspafilo |: Al vi pafos li :| |:Estas tio ruĝigilo:| Morta estos vi.

Kara vulpo, pli prefere |: prenu muson vi, :| |: Ne vivtenu von ansere, :| Vin konsilas mi.

Traduko de la Germana poemo “Fuchs, du hast die Gans gestohlen” de Ernst Anschütz (∗1780-10-28 – †1861-12-18) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

MR-000-1 / Arg-563-1136 (2012-12-24 13:54:34)

http://www.poezio.net/version?poem-id=563&version-id=,1136