1/1

Ernst Anschütz,  Ernst Anschütz,
Vulpo, vi anser-ŝtelisto Fuchs, du hast die Gans gestohlen

tradukita de Manfred Retzlaff

Vulpo, vi anser-ŝtelisto, |: Tuj redonu ĝin, :| |: Alikaze la ĉasisto :| Mortpafigos vin.

Fuchs, du hast die Gans gestohlen,

|: Gib sie wieder her, :|

|: Sonst wird dich der Jäger holen

Mit dem Schießgewehr. :|

Per la longa ĉaspafilo |: Al vi pafos li :| |:Estas tio ruĝigilo:| Morta estos vi.

Seine große, lange Flinte

|: Schießt auf dich den Schrot, :| |: Daß dich färbt die rote Tinte Und dann bist du tot. :|

Kara vulpo, pli prefere |: prenu muson vi, :| |: Ne vivtenu von ansere, :| Vin konsilas mi.

Liebes Füchslein laß dir raten |: Sei doch nur kein Dieb :| |: Nimm, du brauchst nicht Gänsebraten, Mit der Maus vorlieb. :|

Traduko de la Germana poemo “Fuchs, du hast die Gans gestohlen” de Ernst Anschütz (∗1780-10-28 – †1861-12-18) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

MR-000-1 / Arg-563-1136 (2012-12-24 13:54:34)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Ernst Anschütz (∗1780-10-28 – †1861-12-18).

Arg-563-1135 (2014-04-23 10:00:42)

Informoj pri la verkinto Ernst Anschütz troviĝas en la vikipedia retejo http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Ernst_ AnschГёtz . Pri la melodio de la kanto vidu la retejon http: // www. labbe. de/ liederbaum/ index. asp? themaid= 30&titelid= 416 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=563&version-id=1136,1135