1/2

Carl Riedel,  Carl Riedel,
Kommet, ihr Hirten  Aŭdu, paŝtistoj

tradukita de Albrecht Kronenberger

Kommet, ihr Hirten, Ihr Männer und Fraun! Kommet, das liebliche Kindlein zu schaun! Christus, der Herr, Ist heute geboren, Den Gott zum Heiland Euch hat erkoren. |: Fürchtet euch nicht! :| Aŭdu, paŝtisto, mi diras al vi Bonan sciigon pri l’ Filo de Di’: Enkarniĝinta, ĵus naskiĝinta, Ĉirkaŭvindita, entrogigita. Gloron al Li!

Lasset uns sehen In Bethlehems Stall, Was uns verheißen Der himmlische Schall! Was wir dort finden, Lasset uns künden, Lasset uns preisen In frommen Weisen. |: Allelujah! :| Vidu, homidoj, la amon de Di’. Malsupreniris la Vorto por vi. Kruce murdota, entombigota, Resurektonta, ĉiel-ironta. Gloron al Li!

…  …

2/2

Wahrlich, die Engel Verkündigen heut Bethlehems Hirtenvolk Gar große Freud: Nun soll es werden Frieden auf Erden, Den Menschen allen Ein Wohlgefallen. |: Ehre sei Gott! :| Venu, kristanoj, rapidu al Li, Kiu bebiĝis en stalo por vi. Miru ĝojante, kore kantante, Genufleksante, Lin adorante. Gloron al Li!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03).

Arg-565-1139 (2012-12-26 14:08:58)

Vidu ankaŭ la retejon http: // ingeb. org/ spiritua/ kommetih. html kaj la muziknotojn jen: http: // www. lieder-archiv. de/ lieder/ show_song. php? ix= 200038 . Aŭdeblas la melodio jen: http: // ingeb. org/ Lieder/ kommetih. mid . Vidu ankaŭ: http: // www. lieder-archiv. de/ kommet_ihr_hirten-notenblatt_200038. html .

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en Esperanton de Albrecht Kronenberger (∗1940-01-21) en 1990.

Arg-565-1142 (2010-09-20 11:11:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en la retejo http: // reocities. com/ cigneto/ thctxt/ a/ auxdupasx1. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=,1139,1142