1/1

Carl Riedel,  Carl Riedel,
Aŭdu, paŝtistoj  Kommet, ihr Hirten

tradukita de Albrecht Kronenberger

Aŭdu, paŝtisto, mi diras al vi Bonan sciigon pri l’ Filo de Di’: Enkarniĝinta, ĵus naskiĝinta, Ĉirkaŭvindita, entrogigita. Gloron al Li!

Kommet, ihr Hirten, Ihr Männer und Fraun! Kommet, das liebliche Kindlein zu schaun! Christus, der Herr, Ist heute geboren, Den Gott zum Heiland Euch hat erkoren. |: Fürchtet euch nicht! :|

Vidu, homidoj, la amon de Di’. Malsupreniris la Vorto por vi. Kruce murdota, entombigota, Resurektonta, ĉiel-ironta. Gloron al Li!

Lasset uns sehen In Bethlehems Stall, Was uns verheißen Der himmlische Schall! Was wir dort finden, Lasset uns künden, Lasset uns preisen In frommen Weisen. |: Allelujah! :|

Venu, kristanoj, rapidu al Li, Kiu bebiĝis en stalo por vi. Miru ĝojante, kore kantante, Genufleksante, Lin adorante. Gloron al Li!

Wahrlich, die Engel Verkündigen heut Bethlehems Hirtenvolk Gar große Freud: Nun soll es werden Frieden auf Erden, Den Menschen allen Ein Wohlgefallen. |: Ehre sei Gott! :|

Traduko de la Germana poemo “Kommet, ihr Hirten” de Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03) en Esperanton de Albrecht Kronenberger (∗1940-01-21) en 1990.

Arg-565-1142 (2010-09-20 11:11:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en la retejo http: // reocities. com/ cigneto/ thctxt/ a/ auxdupasx1. html .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Carl Riedel (∗1827-10.05 – †1888-06-03).

Arg-565-1139 (2012-12-26 14:08:58)

Vidu  ankaŭ  la  retejon  http: // ingeb. org/

spiritua/ kommetih. html kaj la muziknotojn jen: http: // www. lieder-archiv. de/ lieder/ show_ song. php? ix= 200038 . Aŭdeblas la melodio jen: http: // ingeb. org/ Lieder/ kommetih. mid . Vidu ankaŭ: http: // www. lieder-archiv. de/ kommet_ihr_ hirten-notenblatt_200038. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=565&version-id=,1142,1139