1/1

Erich Kästner,

La evoluo de la homaro

tradukita de Adolf Sproeck

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Traduko de la Germana poemo “Die Entwicklung der Menschheit” de Erich Kästner (∗1899-02-23 – †1974-07-29) en Esperanton de Adolf Sproeck (∗1890 – †1978-03-25) en 1958.

Arg-572-1156 (2010-09-22 09:05:18)

Pri Adolf Sproeck vidu la vikipedian retejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Adolf_Sproeck .

http://www.poezio.net/version?poem-id=572&version-id=,1156