1/1

Augustin Wibbelt,

Alleen

Lanksam ächtern swatten Busk Stärf das Aobendraut, Lanksam stigg de Maon herup, Kaolt un graut.

Up de siegen Wiesken ligg Witte Niewwelfloot, Un dat Gräs, all nat von Dau, Köhlt den Foot.

Dör de Daudenstille dump Schallt mien eegen Schritt, Bloß mien Schatten tieggenan Met mi glitt.

Verkinto de tiu ĉi Basgermana poemo estas Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14).

Arg-578-1165 (2012-03-09 09:36:15)

Origina platdiĉa (vestfalia-basgermana) teksto de AUGUSTIN WIBBELT (1862 -1947)2) La teksto estas verkita en la vestfala dialekto de la basgermana aŭ platdiĉa lingvo.) Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en la libreto �Augustin Wibbelt“, Kleine westfälische Reihe, Nr. VI/12*, eldonita en 1957 komisie de �Westfälischer Heimatbund“ de Wilhelm Brockpähler, Hans Riepenhausen kaj Hans Thiekötter. Eldonejo Aschendorffsĉe Verlagsbuchhandlung, Münster..

http://www.poezio.net/version?poem-id=578&version-id=,1165