1/1

Augustin Wibbelt,

Sola

tradukita de Manfred Retzlaff

Mortas post arbaro jen Vesper-ruĝo nun, Lante supreniĝas la Granda, frida lun’

Blanka fluso de nebul’ Kuŝas ĉie ĉi, Tra la ros-malseka gres’ Iras sola mi.

Paŝas mi tra l’ mort-trankvil’ Kave sonas ĝi, Glitas mia ombro nur Kaŝe apud mi.

Traduko de la Basgermana poemo “Alleen” de Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-578-1166 (2012-03-09 09:35:18)

Verkita de la poeto Vibelto, Aŭgusteno (Augustin Wibbelt, 1862 - 1947). Esperantigis: Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, *04.11.1938) en 2011-11-22 laŭ la origina basgermanalingva teksto.

http://www.poezio.net/version?poem-id=578&version-id=1166