1/1

Augustin Wibbelt,  Augustin Wibbelt,
Vüör-Fröhjaohr  Antaŭprintempo

tradukita de Manfred Retzlaff

Fröhjaohr, leiwe Fröhjaohr, Bis der endlicks wier! Seih von Grön no weinig, Hier un dao en Spier.

Ho, printempo kara, Ĉu revenis vi? Nur malmultan verdon Vidas ĉie mi.

Ächter uesen Hagen Ligg no Snei genoog, Un de Gaitlink singet Up dat kahle Boog.

Sur la kamp’ ankoraŭ Kuŝas ĉie neĝ’. Nur pasero kantas Sola sur la heĝ’.

Män well sitt un luert Düör den blaoen Rauk? Jä, du bis’t! Ick weet et Un de Gaitlink auk.

Kiu tie gapas Tra la fum-aer’? Estas vi! Ĝin scias Ankaŭ la paser’.

Verkinto de tiu ĉi Basgermana poemo estas Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14).

Arg-596-1199 (2012-08-16 23:42:40)

Ich, Manfred Retzlaff, fand dieses Gedicht in dem Heft “Kleine Westfälische Reihe”, Nr. VI/12, herausgegeben in 1957 von den Verlagen “Aschendorffsche Verlagsbuchhandlung” und “Deutscher Heimatverlag Bielefeld-Bethel”, im Auftrage des “Westfälischen Heimatbundes”.

Traduko de la Basgermana poemo “Vüör-Fröhjaohr” de Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2012-07.

Arg-596-1200 (2012-08-16 23:14:43)

Mi, Manfred Retzlaff, trovis tiun ĉi poemon en la kajero “Kleine Westfälische Reihe”, Nr. VI/12, eldonita en 1957 de la la eldonejoj “Aschendorffsche Verlagsbuchhandlung” kaj “Deutscher Heimatverlag Bielefeld-Bethel”, komisie de la ligo “Westfälischer Heimatbund”.

http://www.poezio.net/version?poem-id=596&version-id=1199,1200