1/1

Augustin Wibbelt,

En Marto

tradukita de Manfred Retzlaff

Tuttage kaj tutnokte vent’ Nun blovas mole tra l’ silent’ Super arbar’ kaj kampoj.

Chu floras jam violo-flor? Blovighas chie la odor’ Super arbar’ kaj kampoj.

Kaj kvankam ne videblas flor’ Flareblas jam printem-odor’ Super arbar’ kaj kampoj.

Atentu, baldau vidos vi La tutan pompon chie chi Super arbar’ kaj kampoj.

Traduko de la Germana poemo “In’n Mäten” de Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-599-1208 (2012-09-20 15:10:41)

http://www.poezio.net/version?poem-id=599&version-id=1208