1/1

John Henry Newton,  John Henry Newton,
Ein schöner Tag  Bela tag’

tradukita de Joachim Gießner

Ein schöner Tag ward uns beschert Wie es nicht viele gibt, Von reiner Freude ausgefüllt, Von Sorgen ungetrübt.

Belegan tagon ĝuis ni. Ho, kia rara grac’! Nur ĝojon puran donis ĝi, Senzorga amdonac’.

Mit Liedern die die Lerche singt , So fing der Morgen an, Die Sonne schenkte gold´ nen Glanz, Dem Tag der dann begann.

Kun jubilado de alaŭd’ Vekiĝis la maten’. Orumis poste ĝin la sun’, La tagon en seren’.

Ein schöner Tag voll Harmonie, Ist wie ein Edelstein, Er strahlt Euch an und ruft Euch zu, “Heut soll´ t Ihr glücklich sein.”

Belega tag’ en harmoni’ Pli lumas ol juvel’. Radias, vokas: tiu tag’ Vin gvidu al ĉiel’.

Und was das Schicksal uns beschert, Was immer kommen mag, Es bleibt Euch die Erinnerung , An einen schönen Tag.

Kaj kia sorto trafos vin, Se venos zorg’ kaj plag’, Por ĉiam restos la memor’ Je nia bela tag’.

Ein schöner Tag ward´ uns beschert, Voll Glück und Harmonie, Was auch geschieht ,Erinn´ rung bleibt, Den Tag vergißt man nie.

Sed krom memoro tiu tag’ Ja estas multe pli: Ĉar helpu ĝia varma am’ Dum ĉiu temp’ al ni.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas John Henry Newton.

Arg-613-1232 (2012-10-17 10:25:46)

Siehe: http: // www. magistrix. de/ lyrics/ Lena 20Valaitis/ Ein-Sch-ner-Tag-287483. html kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Lena_Valaitis . La teksto estas kantebla laŭ la melodio de la anglalingva religia kanto “Amazing grace”. Vidu ankaŭ: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Amazing_Grace , Traduko de la Germana poemo “Ein schöner Tag” de John Henry Newton en Esperanton de Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-613-1233 (2012-10-17 10:12:55)

La kolekto de poem-kaj kanto-tradukoj de Joachim Gießner troviĝas en C: \Users\ manfredo\ Documents\ kanto-tradukoj deJ. Giessner. PDF . Vidu ankaŭ: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Joachim_Gie% C3% 9Fner ,

http://www.poezio.net/version?poem-id=613&version-id=1232,1233