1/1

N. N. 32,  N. N. 32,
Jen ĉiamviva Rozo  Rozbranĉo forĝermadis
tradukita de Leland Bryant Ross  tradukita de Felix Ney

Jen ĉiamviva Rozo laŭ vorto de profet’ El la Jiŝaja ŝoso ekkreskis kun impet’. Ĝi venis, hela Flor’, en frida tempo vintra Je noktomeza hor’.

Rozbranĉo forĝermadis el trunk’ de nobelec’. Prauloj jam kantadis: de Jiŝaj ĝia spec’. Floreton portis ĝi, en akra vintro estis, Je horo de noktmez’.

Jesaja ĝin anoncis, la menciita Flor’; Maria ĝin responsis el patrin-ama kor’. Ŝi naskis Rozon por klarigi Dian amon Je noktomeza hor’.

La branĉo anoncita Jesaja de profet’: Maria netuŝita, de kiu la floret’. Eterne volis Di’: naskinta infaneton Plej pura restis ŝi.

Ĉi tiu milda Floro per sia dolĉ-arom’ Heligas per Digloro la vojon de la hom’. Ja homo, tamen Di’, ĝi ŝarĝojn malpezigas Kaj homojn savas ĝi.

De tiu eta floro alvenas bonodor’ Ĝi brilas en la koro, mallumon pelas for. Homido, Dia Vort’, nin el sufero helpas, De pek’ Savant’ kaj mort’.

Traduko de la Germana poemo “Es ist ein Ros entsprungen” de N. N. 32 en Esperanton de Leland Bryant Ross (Ros’ Haruo).

Arg-618-1247 (2014-09-08 13:06:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en http: // www. reocities. com/ cigneto/ thctxt/ j/ jencxiamv1. html . Pluaj tradukoj de la sama aŭtoro troviĝas sub http: // www. reocities. com/ cigneto/ thcbio/ r/ ros_h. html . Pri la tradukinto vidu la facebook-paĝon https: // www. facebook. com/ leland. ross/ photos .

Traduko de la Germana poemo “Es ist ein Ros entsprungen” de N. N. 32 en Esperanton de Felix Ney.

Arg-618-1246 (2012-10-18 22:27:59)

Tiu ĉi Esperantigo troviĝas en la retejo http: // www. reocities. com/ cigneto/ thctxt/ r/ rozbrancx1. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=618&version-id=1247,1246