1/1

August Graf von Platen-Hallermünde,

August  Graf  von  Platen-

Hallermünde,

Du denkst an mich so selten  Malofte viaj pensoj

tradukita de Manfredo Ratislavo

Du denkst an mich so selten, ich denk’ an dich so viel, getrennt wie beide Welten ist unser beider Ziel.

Malofte viaj pensoj okupas sin pri mi; diversas niaj mensoj, diverson celas ni. ^{2}

Ich möchte beide Welten durchziehn an deiner Hand, bald schlummern unter Zelten, bald gehn von Land zu Land.

Mi volus tramigradi kun vi tra via land’, sub tendoj tranoktadi kun vi ĉe fora strand’.

Und willst du mir vergelten durch Liebe dies Gedicht, dann fließt um beide Welten ein rosafarbnes Licht.

Se volas rekompenci per am’ vi tion ĉi poemon, diferenci ja ĉesos ambaŭ ni.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas August Graf von Platen-Hallermünde (∗1796 – †1835).

MR-260-1a / Arg-62-120 (2003-10-26 00:46:38)

Traduko de la Germana poemo “Du denkst an mich so selten” de August Graf von Platen-Hallermünde (∗1796 – †1835) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1993.

MR-260-1a / Arg-62-121 (2003-10-26 00:50:00)

http://www.poezio.net/version?poem-id=62&version-id=120,121

2aŭ: alion celas vi.