1/1

Augustin Wibbelt,

De aolle Baum

Ik weet an aollen huollen Baum, De steiht up hauge Grabenkant; Do drömt he sienen Winterdraum, Do wät he wach in ’n Sunnenbrand.

Un äöller wät he jedes Jaohr, Wät jedes Jaohr auch wier junk, Un windt en grönen Kranz in’t Haor, Un in doch män en Stump un Strunk.

Du mein, du wöers en aollen Mann, Dat Liäben suer, dat Stiärben hatt? Den aollen Baum, den kiek di an, den huollen Baum - un schiäm di wat!

Verkinto de tiu ĉi Basgermana poemo estas Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14).

Arg-633-1276 (2012-10-28 11:07:24)

Origina platdiĉa (vestfalia-basgermana) teksto de AUGUSTIN WIBBELT (1862 -1947)2) La teksto estas verkita en la vestfala dialekto de la basgermana aŭ platdiĉa lingvo.) Siehe auch: http: // www. muenster. org/ wibbelt/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=633&version-id=1276