1/1

Ludwig Uhland,  Ludwig Uhland,
Bauernregel  Kamparana regulo

tradukita de Manfred Retzlaff

Im Sommer such’ ein Liebchen dir Im Garten und Gefild! Da sind die Tage lang genug, Da sind die Nächte mild.

Karulineton serĉu vi Al vi en la somer’, Dum longas tag’, mallongas nokt’ Kaj mildas la aer’.

Im Winter muss der süße Bund Schon fest geschlossen sein: So brauchst nicht lange stehn im Schnee Bei kaltem Mondenschein.

La dolĉa ligo, vintre jam

Firmigitendas ĝi,

Por ke en neĝo kaj malvarm’

Ne devu stari vi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Ludwig Uhland (∗1787.04.26 – †1862-13-11).

Arg-638-1284 (2012-11-01 22:01:27)

Vidu la retejon http: // www. goethezeitportal. de/ index. php? id= 1714 Pri la aŭtoro vidu ankaŭ la vikipedian retejon http: // en. wikipedia. org/ wiki/ Ludwig_Uhland .

Traduko de la Germana poemo “Bauernregel” de Ludwig Uhland (∗1787.04.26 – †1862-13-11) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2012-12-12.

MR-232-1b / Arg-638-1285 (2012-11-01 21:50:20)

http://www.poezio.net/version?poem-id=638&version-id=1284,1285