1/1

Heinrich Heine,

Kie, laca vagabondo

tradukita de Kálmán Kalocsay

Kie, laca vagabondo, trafos mi al lasta hejm’? Ĉu sub suda palmofrondo? Sub tilio apud Rejn’?

Ĉu min en dezert’ enfosos haste ies fremda man’, aŭ en sablo mi ripozos borde de la ocean’?

Kie ajn! Min la ĉieloj brakos, kiel tie ĉi, kaj funebro-lampe steloj ŝvebos nokte super mi.

Traduko de la Germana poemo “Grabspruch” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Kálmán Kalocsay (Kalmano Kaloĉajo, ∗1911 – †1976).

Arg-63-1083 (2010-05-26 19:45:24)

http://www.poezio.net/version?poem-id=63&version-id=,1083