1/1

Wilhelm Raabe,

Supertere

tradukita de Manfred Retzlaff

Nun ŝvebas supertere La lunoarka bril’. Deiĝu de l’ sufero La kor’, de l’ maltrankvil’.

Dum la etern’ silentas, Laŭtegas hom-afer’. Sed Dio malatentas Kverelon sur la Ter’.

Enpaŝu vi trankvile Ennokten, klinu vin! Doloron vi humile Eltenu. Venos fin’.

Nun sinkas en malhelon Vantaĵ’ malantaŭ vi.^{2} Brakumas la ĉielon L’ animo en ebri’.

Traduko de la Germana poemo “Das Ewige ist stille” de Wilhelm Raabe (∗1831-09-06 – †1910-11-15) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-642-1295 (2012-11-03 15:23:25)

http://www.poezio.net/version?poem-id=642&version-id=,1295

2aŭ:

Vantaĵo for de vi.