1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,

Vespera kanto

tradukita de Manfred Retzlaff

Surkampare iĝas ree nun vesper’, milde subeniĝas^{2} paco de l’ eter’.

Nur de l’ roko bruas rivereta flu’, kaj la akvo fluas ĉiam, ĉiam plu.

Ne haltgis iu ĝin je l’ tagofin’, kaj vesper’ neniu ripozigas ĝin’.

Mia kor’, senlace strebas ankaŭ vi, vi ripozas pace, nur se volos Di’.

Traduko de la Germana poemo “Abendlied” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-644-1299 (2014-04-23 17:10:27)

http://www.poezio.net/version?poem-id=644&version-id=,1299

2aŭ:

pac’ malsupreniĝas milde de l’ eter’.