1/1

August Heinrich Hoffmann,

Vespera kanto

tradukita de Manfred Retzlaff

Ree vesperiĝas ĉie en la rond’, paco subeniĝas kaj ripozas mond’.

Riveret’ nur fluas ĉe la roko jen, kaj ĝi daŭre bruas plu kaj plu sen ĝen’.

Ne vespero iu endormigas ĝin, sonoril’ neniu je la tago-fin’.

Mia koro, tia estas ankaŭ vi! Pacon trovos mia koro nur en Di’.

Traduko de la Germana poemo “Abendlied” de August Heinrich Hoffmann (Hoffmann von Fallersleben, ∗1798-04-02 – †1874-01-19) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-01-27.

Arg-645-1943 (2014-01-28 23:29:57)

La melodio estas aŭdebla en http: // ingeb. org/ Lieder/ abendwir. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=645&version-id=1943