1/1

Hermann Allmers,

Kampa soleco

tradukita de Manfred Retzlaff

Ripozas mi en alta verda gres’ Kaj sendas longan vidon al-etere, La griloj ĉirpas ĉirkau mi sen ĉes’, Ĉirkaŭas min ĉiela blu’ mistere.

Kaj belaj, blankaj nuboj iras jen En la bluego kiel sonĝoj belaj; Mi kvazaŭ jam mortinte ŝvebas en Eternaj kaj trankvilaj spacoj helaj.

Traduko de la Germana poemo “Feldeinsamkeit” de Hermann Allmers (∗1840-02-01 – †1902-03-09) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-650-1309 (2012-12-18 22:34:38)

Pri la poeto vidu la retejojn http: // www. hermann-allmers. de/ wer_ist_hermann_allmers. php kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Hermann_Allmers .

http://www.poezio.net/version?poem-id=650&version-id=1309