1/1

James Krüss,  James Krüss,
Hans Benjamin, der Hase  Johano, la leporo

tradukita de Manfred Retzlaff

Argiope-informo: La aspekto de tiu ĉi versio estas barita. Supozeble la aŭtoro decidis tion.

Johano, la leporo, zigzage kuras sur la kampo frumatene kaj li ĝojas pri l’ natur’.

Li saltas al aliaj leporoj, krias li: Vekiĝu, ĉar tagiĝis jam, kaj Paskon festos ni!

Petolas la leporoj sub la brilanta sun’. Subite scias ĉiu, ke Pasktempo estas nun.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02).

Arg-662-1327 (2012-11-18 22:36:04)

Pri la aŭtoro vidu la vikipediajn retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ James_Kr% C3% BCss kaj http: // www. jameskruess. de/ .

Traduko de la Germana poemo “Hans Benjamin, der Hase” de James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1989-08-24.

MR-229-2 / Arg-662-1328 (2012-11-18 18:52:27)

http://www.poezio.net/version?poem-id=662&version-id=,1327,1328