1/1

N. N. 38,  N. N. 38,
Das Christkind  La Kristinfano

tradukita de Manfred Retzlaff

Aus einem alten Kalenderblatt.  El malnova kalendar-folio

Heut früh schon hörte man im Haus des Chistkinds Flügelschlag. Das lange Warten ist nun aus, Heut ist der Weihnachtstag.

La kristinfano en la fru’ aŭdiĝis jam ĉe ni; atendi vi ne devas plu, nun ĝoju ĉiuj vi!

Geduld, Geduld! Bald brennt der Baum und was du hast gesehn im Traum, glänzt bald im Weihnachtszimmer im hellen Kerzenschimmer.

La arbo, baldaŭ lumos ĝi kaj kion sonĝe vidis vi, en ĉambro staros hela, en brila lum’ kandela.

Und auf der Erde klingt es weit: O selige, fröhliche Weihnachtszseit!

Surtere sonos ĉie-ĉi: Beata, ĝoja tempo vi!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas N. N. 38.

Arg-679-1365 (2012-11-25 14:51:52)

Traduko de la Germana poemo “Das Christkind” de N. N. 38 en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-01-04.

MR-166-1 / Arg-679-1366 (2012-11-25 14:50:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=679&version-id=1365,1366