1/1

Joseph Freiherr von Eichendorff,  Joseph Freiherr von Eichendorff,
La vespero  Der Abend

tradukita de Manfred Retzlaff

Se silentas la furor’, Susuradas foliaro, Kvazaŭ sonĝus larbaro. Kio longe en la kor’ Kaĉe restis sub konscio, Tra la brusto vagas tio Kiel fulmo en la for’.

Schweigt der Menschen laute Lust: Rauscht die Erde wie in Träumen Wunderbar mit allen Bäumen, Was dem Herzen kaum bewußt, Alte Zeiten, linde Trauer, Und es schweifen leise Schauer Wetterleuchtend durch die Brust.

Traduko de la Germana poemo “Der Abend” de Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1985.

MR-175-1 / Arg-683-1376 (2012-11-27 13:07:27)

Tiu ĉi poemo troviĝas en la novelo “Aus den Leben eines Taugenichts” (= El la vivo de netaŭgulo. Vidu ankaŭ: http: // www. ipernity. com/ doc/ bernardo/ 7618484 kaj http: // www. ipernity. com/ blog/ 37943/ 238029 .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Joseph Freiherr von Eichendorff (∗1788-03-10 – †1857-11-26).

Arg-683-1375 (2012-11-27 13:59:51)

Siehe auch: http: // gutenberg. spiegel. de/ buch/ 4294/ 17 . Tiu ĉi poemo troviĝas en la novelo “Aus dem Leben eines Taugsnichts” (= El la vivo de netaŭgulo). Siehe: http: // de. wikisource. org/ wiki/ Aus_dem_Leben_ eines_Taugenichts .

http://www.poezio.net/version?poem-id=683&version-id=,1376,1375