1/1

Christian Morgenstern,  Christian Morgenstern,
Ĉio reguliĝas  Alles fügt sich

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ĉio reguliĝas, devas vi ja nur atendi iom. Lasu kreski kaj maturi la feliĉon tiom, kiom ĝi bezonas, ĝis vi sentos iam grajn-odoron jenan kaj vi metos la rikolton en la provizejon grenan.

Alles fügt sich und erfüllt sich, mußt es nur erwarten können und dem Werden deines Glückes Jahr und Felder reichlich gönnen, bis du eines Tages jenen reifen Duft der Körner spürest und dich aufmachst und die Ernte in die tiefen Speicher führest.

Traduko de la Germana poemo “Alles fügt sich” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-

04) en 2001-05-01.

MR-349-2a / Arg-69-135 (2003-10-30 19:14:23)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31).

MR-349-2 / Arg-69-134 (2003-10-30 19:11:12)

http://www.poezio.net/version?poem-id=69&version-id=135,134