1/1

N. N. 41,  N. N. 41,

The House of the Rising Sun La dom’ de l’ Leviĝanta Sun’

tradukita de Manfred Retzlaff

There is a house in New Orleans, They call the Rising Sun. It’s been the ruin of many poor girl, And me, o Lord, I’m one.

Jen dom’ en Nova Orlean’. Konata estas ĝi. Perdiĝis multaj inoj jen, Ho Dio, ankaŭ mi.

If I had listened to what my mother said, I’d been at home today. But I was young and foolish, o God, Let a rambler lead me astray.

Ankoraŭ estus hejme mi Kaj estus ĉe l’ patrin’, Sed estis mi tro stulta ja, Forlogi lasis min.

Go tell my baby sister: Never do like I have done! But shun that house in New Orleans They call the Rising Sun!

Ho, mia kara fratinet’ Ne agu kiel mi! De l’ dom’ de l’ Leviĝanta sun*, Detenu vin de ĝi!

I’m going back to New Orleans, My race is almost run. I’m going back to spend my life Beneath the Rising Sun.

Al Nova Orleano mi Reiri devas nun, Pluvivi tie en la dom’ De l’ Leviĝanta Sun’.

Verkinto de tiu ĉi Angla poemo estas N. N. 41.

Arg-718-1442 (2012-12-09 22:40:30)

Pri tiu ĉi usona kanto vidu ankaŭ la vikipediejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ The_House_of_ the_Rising_Sun kaj http: // en. wikipedia. org/ wiki/ The_House_of_the_Rising_Sun .

Traduko de la Angla poemo “The House of the Rising Sun” de N. N. 41 en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-147-2 / Arg-718-1443 (2012-12-09 22:32:45)

La muziknotoj troviĝas ekzemple en http: // www. free-notes. net/ cgi-bin/ n ten_SongImage. pl% 3Fsong% 3DThe% 2BHouse% 2B f% 2BThe% 2BRising% 2BSun% 26low% 3D64% 26variantNo% 3D0 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=718&version-id=1442,1443