1/1

Julius Sturm,  Julius Sturm,
La birdo kantas  Der Vogel singt

tradukita de Manfred Retzlaff

Demandas ne la bird’ pri aŭskultad’, kaj la fontan’ ne pri la susurad’, la floro ne, ĉu devos velki ĝi. Ho, zorgu, kor’, ke samon faros vi.

Der Vogel singt und fragt nicht, wer ihm lauscht; Die Quelle rinnt und fragt nicht, wem sie rauscht; Die Blüme blüht und fragt nicht, wer sie pflückt; O sorge, Herz, daß gleiches Tun dir Glückt.

Traduko de la Germana poemo “Der Vogel singt” de Julius Sturm (∗1816-07-21 – †1896-05-02) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983.

MR-052-1 / Arg-731-1475 (2012-12-28 13:39:10)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Julius Sturm (∗1816-07-21 – †1896-05-02).

Arg-731-1474 (2014-04-04 00:29:11)

La poemo troveblas en http: // gedichte. xbib. de/ Sturm% 2C+ Julius_gedicht_Der+ Vogel+ singt. htm . Pri la poeto vidu la retejojn http: // berndboehme. privat. t-online. de/ sturm00. htm kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Julius_Sturm . Siehe auch: http: // berndboehme. privat. t-online. de/ sturm00. htm .

http://www.poezio.net/version?poem-id=731&version-id=,1475,1474