1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

Noktolido de migranto

tradukita de Richard Schulz

Vi, sendito de l’ chiel’, Foriganto de doloro, Antau kies brila hel’ Forsekighas chiuj ploroj,

- Ve pro la adado laco, Kia de la faroj fin’? - Dolcha paco, Nestu do en mia sin’!

Traduko de la Germana poemo “Wanderers Nachtlied” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26).

Arg-738-1490 (2013-02-26 15:13:51)

Tiu poem-esperantigo trovighis sur la pagho 136 de la “Vestfaliaj Flugfolioj” eldonitaj de Richard Schulz (Rikardo Shulco). Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

http://www.poezio.net/version?poem-id=738&version-id=,1490