1/1

Theodor Storm,  Theodor Storm,
Neĝborulo  Schneeglöckchen

tradukita de Manfred Retzlaff

Kaj el la ter’ rigardas nur Soleca neĝborulo. Ankoraŭ fridas la natur’ Kaj frostas ĉi etulo.

Und aus der Erde schauet nur Alleine noch Schneeglöckchen; So kalt ist noch die Flur, Es friert im weißen Röckchen.

Traduko  de  la  Germana  poemo

“Schneeglöckchen” de Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-

04) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-070-1 / Arg-743-1500 (2012-12-30 18:08:39)

La Esperanta nomo de tiu floreto estas ankaŭ “Galanto”, laŭ la latina botanika nomo “Galanthus”.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Storm (Teodoro Stormo, ∗1817-09-14 – †1888-07-04).

Arg-743-1499 (2012-12-30 18:05:06)

Vidu ankaŭ: http: // www. medienwerkstatt-online. d / lws_wissen/ vorlagen/ showcard. php? id= 19009 kaj http: // www. medienwerkstatt-online. d / lws_wissen/ vorlagen/ showcard. php? id= 4034 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=743&version-id=1500,1499