1/1

Theodor Körner,  Theodor Körner,
Zu einer Melodie  Je melodio

tradukita de Manfred Retzlaff

Armes Herz, du konntest wähnen? Ach, dein Glaube war so süß! Doch umsonst nur ist dein Sehnen Nach der Liebe Paradies.

Ho, mizera koro mia! Ĉu vi vere kredis ĝin? Vanis la ja sopiro via Je la dolĉa amatin’.

Froh schlugst du mit tiefem Beben Für das heil’ge Wunderland, Doch vernichtet ward dein Streben, Und der schöne Traum verschwand.

Ĝoje batis kun tremado Pro la amo, mia kor’. Detruiĝis la strebado, Kaj la sonĝo pasis for.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Theodor Körner, publikigita 1984.

MR-079-1 / Arg-755-1516 (2013-01-04 15:13:59)

Vidu: http: // www. recmusic. org/ lieder/ get_text. html? TextId= 34128 Pri la poeto vidu la vikipediajn retejojn http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Theodor_K% C3% B6rner kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Theodor_ K% C3% B6rner_%28Schriftsteller% 29 .

Traduko de la Germana poemo “Zu einer Melodie” de Theodor Körner en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-

04) en 1984.

MR-079-1 / Arg-755-1517 (2013-01-03 23:13:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=755&version-id=1516,1517